X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
بیوگرافی خوانندگان
بیوگرافی خوانندگان قدیمی ایرانی و خوانندگان خارجی و دانلود موسیقی های زیبا
آرشیو
موضوع بندی
چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1385
فرهاد
 

اعتراض پوران گلفام به صدا و سیما در مورد پخش بدون مجوز آثار فرهاد

 

جناب آقای ضرغامی

ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

 من پوران گلفام، همسر فرهاد مهراد آوازه خوان ، هستم. سال گذشته پس از آنکه آن سازمان به مناسبت دهه فجر ویدئو کلیپی با استفاده از یکی از آثار فرهاد ساخت، نامه سرگشاده ای به جنابعالی به عنوان عالیترین مقام آن سازمان نوشتم و  به عنوان صاحب امتیاز قانونی آثار وی درخواست کردم که دیگر هرگز آثار این هنرمند را پخش نکنید. به یاد دارید که نوشته بودم فرهاد با هیچ رسانه دولتی کار نمی کرد؟ به یاد دارید وقتی فرهاد درگذشت، سازمان متبوعتان حتی نامی از وی نبرد؟ آن روزها که از شما چنین درخواستی کردم ترانه " وحدت " را پخش می کردید. پاسختان به آن درخواست را به یاد می آورید؟ صبح و ظهر و عصر از شبکه های رادیویی فرهاد پخش کردید، به "وحدت" هم بسنده نکردید. یک ماه بعد به مناسبت عید نوروز ویدئو کلیپ جدیدتان ، "کودکانه"، را که حاصل همکاری فرهاد با دو هنرمند ممنوع دیگر و البته تبعیدی است پخش کردید.

جالب اینجاست که مدیر مرکز موسیقی آن سازمان همان روزها  در مصاحبه ای تلویزیونی سینه سپر کردند و با افتخار گفتند که "هیچ ترانه و موسیقی بدون رضایت و مجوز صاحبانش از صداو سیما پخش نمی شود. اگر ترانه این چنینی را میشناسید معرفی کنید تا من پیگیری کنم..."

می دانم چون قانون به من حق می دهد، شما هم به من حق نمی دهبد. اگر اینگونه نبود، امروز پیکر فرهادم در خاک شیرین اش خفته بود و آن سازمان چنین غوغایی به پا نمی کرد.

آقای ضرغامی، این روزها "شبانه"  را با شعر "احمد شاملو" پخش می کنید: "عمو یادگار، مرد کینه دار، مستی یا هوشیار، خوابی یا بیدار؟... آخرش یه شب ماه میاد بیرون، منو می بره از ته زندون..." کلیپ هم برایش می سازید. کدام زندان؟ کدام ماه؟ کدام عمو یادگار؟  آقای ضرغامی برای یک  دستمال نیازی به آتش زدن قیصریه نیست. فرهاد را همچون گذشته فراموش کنید. آنها که باید او را از یاد نبرند، بسیارند و بیدار. فرهاد به هیچ رسانه دولتی نیازی نداشت و ندارد.

 جناب آقای ضرغامی، به عنوان نماینده قانونی فرهاد و صاحب امتیاز رسمی آثار وی مجددا اعلام می کنم که آن سازمان به هیچ وجه اجازه پخش آثار فرهاد مهراد را ندارد.

 

پوران گلفام

22 خرداد 1384

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 193403


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها